Dolnolutyňští fotbalisté podlehli podceňovanému Záblatí

07.11.2018
V sobotu 3. 11. 2018 odehral celek Dolní Lutyně poslední mistrovské utkání podzimní části v Záblatí s místním Slovanem, staronovým účastníkem krajské soutěže. Domácí vletli do utkání  s velkým nasazením a než se hosté stačili rozkoukat, od 2. minuty prohrávali 1:0. Takový  začátek utkání očekával z přítomných asi málokdo a už vůbec ne Lutyňáci. A to za několik málo okamžiků mohlo být pro hosty ještě hůře, když Slovan neproměnil několik dalších slibných příležitostí, jenž minimálně 2 byly tutovky. Hostům trvalo delší dobu, než se vzpamatovali a začali produkovat svoji hru založenou na celoprostorové kombinaci. Nerovný terén byl však hostům na překážku. Oproti domácím měli mírně navrch, ve hře Lutyně však bylo nezvykle hodně nepřesností, čehož hráči Záblatí  okamžitě využívali, dostávali se do brejků a  hrozili navýšením stavu. Ještě, že měli vychýlenou mušku. Ve 34. minutě srovnal na 1:1 z penalty Tomáš Havlásek, když pokutovému kopu  předcházel faul. Domácí po obdržené brance poněkud znervózněli, hosté se dostali do několika slibných příležitostí, avšak bez  konečného efektu. Zdálo se, že vývoj utkání se obrací ve prospěch Lutyně. Chyba lávky, ve 45. minutě Lutyňáci podcenili dlouhý nákop na svoji polovinu, nestačili zabránit průniku před svoji branku a tak domácí se lehce dostali do vedení 2:1. Gól do šatny, to se nemělo stát.

Jak je známo, velice často mívá gól do šatny značný vliv na další průběh utkání. A v tomto utkání se to projevilo naplno. Lutyňáci se z šoku nebyli schopni vzpamatovat, kupili chybu na chybu a umožnili Slovanu Záblatí převzít hru do své moci. Záblaťané díky velice slabé hře hostí si vytvářeli šance, často tutovky a že jich nebylo zrovna málo. Hosté v poslední čtvrthodině se přece jen snažili s výsledkem ještě něco udělat. Nebylo jim však tentokrát souzeno, Štěstí pro Lutyňáky, že domácí, zejména pak ve 2. poločase, měli značně vychýlenou mušku, jinak mohlo utkání pro celek Dolní Lutyně skončit debaklem.    

Celku Dolní Lutyně se poslední mistrovské utkání absolutně nepovedlo. Dá se říct, že hráči předvedli nejslabší výkon v tolik úspěšné podzimní části.  I přes zakolísání v posledním utkání je třeba poděkovat hráčům za předváděnou hru, bodový zisk i umístění, že dělali radost svým příznivcům a další fotbalové obci.  

Fotbalový klub Slovan Záblatí, z. s. - TJ Sokol Dolní Lutyně  2:1
Převzato ODTUD

Aktuálně z Karvinska