Na Karvinsku dochází k vykrádání aut, případy řeší policie

06.11.2018
Ilustrační foto
Odložené věci, včetně nářadí bývají velkým lákadlem nenechavců. Stále platí AUTO NENÍ TREZOR, a pořád se o této skutečnosti někteří majitelé vozidel sami přesvědčují.

Lapkové se zaměřují nejenom na osobní vozidla a v něm odložené věci …..notebooky, fotoaparáty, tašky apod., ale jejich cílem se stávají i vozidla dodávkového typu. Lidé v nich nechávají různé druhy pracovních nástrojů a přístrojů.

V sobotu 3. 11. policisté v Karviné a Havířově přijali oznámení o vloupání do vozidel, kde škoda činí několik desítek tisíc.

► V Karviné, asi hodinu po sobotní půlnoci, uživatel vozidla VW Caddy zaparkoval na ulici Závodní a ve vozidle nechal odložené pruty. Neznámý pachatel rozbil přední okno a z vozidla vzal dva značkové rybářské pruty v délce bezmála čtyř metrů a naviják. Krádeží majiteli způsobil škodu ve výši 45 tisíc korun. Na poškozeném okně byla škoda vyčíslena na tři tisíce.

► Během sobotního odpoledne si zatím neznámý pachatel vytipoval zaparkované vozidlo v Havířově na ulici Na Nábřeží. Majitel vozidla Lexus CT 200h si do zavazadlového prostoru odložil batoh, fotoaparát, značkovou bundu a další věci v předběžné hodnotě 23 tisíc korun. Poškozením okna, které pachatel rozbil byla škoda vyčíslena ve výši pět tisíc.

Doporučení majitelům i uživatelům vozidel:

●nenechávejte ve vozidlech cenné věci

●zavazadlový prostor není trezor – odložené notebooky, fotoaparáty, mobilní telefony tady nejsou v bezpečí

●nákladový prostor není bezpečné místo pro drahé nářadí, nenechávejte je ve vozidle

Převzato ODTUD

Aktuálně z Karvinska