Novým kapitánem MFK Karviná bude slovenský fotbalista Marek Janečka

20.07.2018
Nejstarší a nejzkušenější borec v kabině MFK bude navlékat kapitánskou pásku.

Slovenský fotbalista přišel do Karviné v zimě 2016 a postupem času se vypracoval mezi nepostradatelné. Oblíbenec fanoušků je známý tím, že nevypustí souboj. I to rozhodlo o tom, že právě Janečka se stal v hlasování karvinských fans nejlepším hráčem minulé sezóny, ve které se Karvinští v posledním zápase zachránili v nejvyšší soutěži.

Pro Marka Janečku nebude role kapitána neznámou. S páskou nastupoval i ve Spartaku Trnava. „Na soustředění nám trenér oznámil, že budu kapitánem a Pavel Dreksa zástupcem. V žádném případě se nezříkám odpovědnosti, naopak. Jsem nejstarší a bral bych to na sebe, i kdyby trenér ukázal na někoho jiného,“ prohlásil.

Karvinští tak mají po čtyřech sezónách nového vůdce. „Vybrali jsme jednoho z nejzkušenějších hráčů, který dělal zástupce i dlouholetému kapitánovi Pavlu Eismannovi,“ podotkl trenér Roman Nádvorník.

Za podporu trenérů je Janečka pochopitelně rád. „Je to určitě důležité a těší mě to. Ale už jsem to řekl na začátku, ať už s páskou nebo bez, na hřišti vždycky odevzdám naprosté maximum,“ slíbil nový kapitán MFK Karviná.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Karvinska