Novým trenérem MFK Karviná je Norbert Hrnčár

20.11.2018
Norbert Hrnčár vedl jako hlavní trenér na Slovensku tři profesionální kluby – Banskou Bystrici, Myjavu a Ružomberok. Dohromady má v nejvyšší slovenské soutěži odkoučováno 175 mistrovských utkání. Hrnčár naposledy působil v Ružomberku, kde spolu se svým asistentem skončili na konci května tohoto roku po barážovém neúspěchu s Trenčínem o postup do předkola Evropské ligy (EL).
Největší úspěch slavil Hrnčár s Ružomberkem v sezóně 2016/2017, kdy tým skončil na 3. místě. Následně po postupech z prvního a druhého předkola EL se Ružomberok utkal ve 3. předkole se slavným anglickým klubem Everton FC, kterému dvakrát podlehl 0:1. Hrnčár byl rovněž v letech 2011 - 2014 asistentem Ivana Gálada u reprezentace do 21 let!
Vedení klubu vsadilo na trenérský štáb ze Slovenska a pevně věří v lepší fotbalové období. „Trenérům přejeme, aby se jim v Karviné dařilo,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Norbert Hrnčár (9.6.1970)
Norbert Hrnčár se narodil v Nitře, kde také odstartoval svoji hráčskou kariéru, působil rovněž ve Spartaku Vráble, Banské Bystrici, znovu v Nitře, potom v Žilině. Z té přestoupil do největšího klubu na Slovensku – Slovanu Bratislava, který dovedl v sezóně 1998/1999 jako kapitán k ligovému titulu. V létě 2004 ukončil profesionální kariéru a dal se na trenérskou dráhu.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Karvinska