Policie dopadla kradoucího recidivistu, nyní už sedí za katrem

22.10.2018
Ilustrační foto
Nevítaná návštěva v jedné chatě v Orlové, následně v jednom rychvaldské domku, nato bezprostřední zadržení podezřelého a do 48 hodin jeho odsouzení. To je scénář z tohoto týdne, ve kterém se hlavní postavou stal třicetiletý recidivista.

V neděli 14. října odpoledne bohumínští policisté přijali oznámení od ženy, že v jejich domě v Rychvaldu nachytala neznámého muže, který jí s největší pravděpodobností odcizil z odložené kabelky peněženku. Po vyrušení neznámý z domku utekl. Oznamovatelka v peněžence měla osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost. V době krádeže obyvatelé pobývali na zahradě domu.

Po příjezdu bohumínští policisté získali potřebné informace a hned začali pátrat. Zanedlouho  podezřelého muže nedaleko místa činu dopadli.

Během výslechu muži prokázali další podobnou krádež z předešlého dne. V sobotu 13. října v Orlové přelezl oplocení u celoročně obývané chaty a nezván vešel do předsíně a vzal ledvinku. Starší pán přišel o osobní doklady, peníze a dva mobilní telefony. I v tomto případě starší manželský pár byl v době krádeže doma.  

Během výslechu se důvodně podezřelý muž ke krádežím doznal. K jeho osobě můžeme uvést, že v minulosti byl již 15x soudně trestán převážně pro majetkovou trestnou činnost. Naposledy z výkonu trestu byl propuštěn v srpnu letošního roku. Věci, které vzal si po krádežích v terénu zahrabal, později  policistům místa ukázal. Věci tak mohly být poškozeným vráceny.

Věc policisté řešili formou zkráceného přípravného řízení. V pondělí 15. října bylo zadrženému muži sděleno podezření z přečinu krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nato státní zástupkyně podala k soudu návrh na potrestání. Soud o potrestání rozhodl a muži z Karviné uložil trest odnětí svobody v trvání devíti měsíců nepodmíněně.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Karvinska