Starobohumínská Viktorie hostila mistrovství republiky v trojboji

08.11.2018
Šesté Mistrovství České republiky v klasickém RAW silovém trojboji mužů a žen hostil oddíl silového trojboje TJ Viktorie. Do Starého Bohumína zavítalo 51 závodníků, z toho 14 žen a 37 mužů. Domácí nasadili do soutěže dva závodníky.

Pořádající Viktorii reprezentovala Denisa Turková, která byla nejmladší účastnicí mistrovství. Získala titul v kategorii žen do 52 kg, ovšem bez jakéhokoliv boje, protože ostatní soupeřky se omluvily a nedorazily. „Denisa tím pádem tuto republika "odzvedala" jen tréninkově a pouze prvními pokusy, neboť je v přípravě na Mistrovství Evropy dorostenek, za kterým se jako reprezentantka Česka vydá do litevského Kaunasu,“ říká předseda oddílu TJ Viktorie Bohumín Martin Turek. Dodal, že za muže z Viktorie startoval Martin Kavka, který v kategorii do 66 kg bral stříbro.

Nejsilnější ženou mistrovství se stala Štěpánka Židová (váha 61,93 kg) z Powerlifting TJJM Chodov, a to s výkony dřep 140 kg, benchpress v novém národním rekordu 90 kg, pozved také nový národní rekord 170 kg. Celkový trojboj 400 kg a taktéž národní rekord.

Mezi muži kraloval stejně jako loni Jakub Sedláček z TJ Svitavy (váha 92,61 kg) s výkony dřep 295 kg, benchpress 210kg, pozved 280 kg. Trojboj celkově 785 kg.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Karvinska