Veřejně prospěšní pracovníci čistí Havířov

11.08.2018
Veřejně prospěšní pracovníci se v Havířově osvědčili. Pomáhají s úklidem města během celého roku. Část z nich se nedávno například zaměřila na úklid parku Na Nábřeží, který už byl ve špatném stavu. Hřiště, která se v této lokalitě nacházejí, nyní opět vypadají jako nová.

Kromě čištění parků a hřišť pracovníci zajišťují úklid ulic a chodníků, umývání zastávek a kontejnerových stanovišť na sídlištích v celém městě. Podíleli se také například na přípravách areálu koupaliště a letního kina na zahájení sezony.

A to jsou jen některé aktivity, které v Havířově v posledních týdnech provádějí veřejně prospěšní pracovníci (VPP). "Město letos zaměstnává zhruba 80 VPP. Dále umožňujeme výkon alternativních trestů na úseku čištění města a nově přibyla i veřejná služba. Pracovníci veřejné služby mají možnost odpracovat v rámci úklidu veřejných prostranství měsíčně 30 hodin, a díky tomu jsou jim poskytovány navýšené dávky v hmotné nouzi," vysvětluje Markéta Cihlářová z odboru komunálních služeb havířovského magistrátu.

Činnost mají veřejně prospěšní pracovníci zajištěnou celoročně. Na podzim pomáhají hlavně při úklidu listí, v zimě odklízejí sníh z ulic a chodníků.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Karvinska