Žena se silně opila, pak si vymyslela napadení i znásilnění

19.10.2018
Ilustrační foto
Před dvěma dny jsme v Domácích novinách uváděli příběh muže, který byl křivě obviněn ze znásilnění a nucené prostituce. Trvalo to třičtvrtě roku, než se přišlo na to, že si oznamovatelka a "oběť" vše vymyslela a muž byl propuštěn z vazby.

Předevčírem řešili v Havířově podobný případ, avšak nakonec se šťastnějším koncem, protože nikdo tentokrát křivě obviněn nebyl.

Muž z Havířova zavolal na tísňovou linku městské policie, že nalezl v Beethovenově ulici ležet svou sousedku. „Na místo byla vyslána hlídka, která zjistila totožnost dotyčné. Žena na sobě měla roztrhaný oděv a vypadalo to, že je zbitá,“ uvedl ředitel havířovské městské policie Bohuslav Muras.

Žena strážníkům vypověděla, že jí otčím napadl a poté vyhodil z bytu. Jen co se dostala ven, napadli jí okolojdoucí muži a znásilnili jí. „Jelikož byla dotyčná ve špatném psychickém stavu, strážníci přivolali sanitku, která ji převezla k dalšímu ošetření. Současně jsme o události informovali státní policii, která si záležitost převzala,“ podotkl Muras.

Jenže už při zjištění, že žena má v krvi 3,8 promile alkoholu dávalo tušit, že tu možná něco nehraje. Vše se potvrdilo druhý den, kdy se žena z opilosti vyspala. Přiznala, že si vše vymyslela. Zranění si způsobila, když v silné opilosti upadla...

Aktuálně z Karvinska